Branný den 2021

vytvořeno: 30.9.2021, před 3 roky v rubrice Aktuální dění V pondělí 27.září 2021 proběhl z prvotní iniciativy našich deváťáků branný den, který byl současně závodem žákovských týmů ve dvou kategoriích 5.-6.ročník a 7.-8.ročník.

Deváťáci se ujali spolu s učiteli organizace, stanovení trasy, vymýšlení zajímavých stanovišť a systému hodnocení. Pro samotné učitele bylo velmi cenné zjištění, že snahou deváťáků bylo připravit a zorganizovat zajímavý den pro mladší žáky školy.

Vedoucím závodu a současně rádcem ve věcech bezpečnosti a jednotlivých disciplín se stal pan zástupce Mgr. V.Janča. Ještě v neděli večer se ladilo, jestli nás původně nahlášené deště nezaženou do školních tříd. Riskli jsme nebát se deště s heslem: „Nejsme z cukru!“

A to se nám vyplatilo. Celé dopoledne bylo slunečné, jako vymalované babím létem.  Žáci se možná nepřiměřeně teple oblékli, protože jak se mnozí snažili získat co nejlepší čas, bylo opravdu hodně teplo. Připravené disciplíny jako topografie, přírodověda, první pomoc, dopravní situace, šifrování, hod na cíl, střelba ze vzduchovky naplnily mezipředmětové vazby převážné části školních předmětů. Takže jsme se učili a bavili současně.  O zapojení fyzických sil a dovedností nemohl nikdo pochybovat, informace ze stanovišť prozradily, že v topografii se příliš družstvům nedařilo, naopak s šiframi, kde mnozí uplatnili to, co se naučili v informatice nebo na letních táborech, si poradili moc dobře. Nakonec i ostatní úkoly splnili se ctí. Velké poděkování za pěkně připravený den patří hlavním organizátorům – žákům Martinu Hildebrandovi, Radku Koníčkovi a Nele Stehlíkové.  


© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz