Besedy projektu E-bezpečí aneb popularizace problematiky bezpečného chování na internetu

vytvořeno: 23.6.2021, před 4 měsíci v rubrice Úvod První ze série přednášek bylo téma Kybernetická šikana (cyberbullying), se kterou má podle ČŠI zkušenost více než polovina českých základních a středních škol. Podle dostupných výzkumů vzniká kyberšikana především ve školním prostředí, ze kterého pocházejí ve většině případů jak pachatelé, tak i oběti.

Veškeré aktivity byly vytvořeny tak, aby co nejvíce pracovali žáci. Cílem aktivit vedených zkušenou lektorkou Klárou z projektu E-bezpečí bylo budování zdravého a zodpovědného přístupu žáků k internetu a online službám a ovlivnění jejich postojů směrem k internetové agresi (odsouzení agrese, nabídnutí podpory obětem).

Dlouhodobým cílem je pak budování zdravého školního klimatu (s cílem minimalizovat riziko vzniku kyberšikany).

Žádné podstránky neexistují.
© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz