Atletické závody ŠSK Výsluní

vytvořeno: 20.6.2022, před 3 měsíci v rubrice Aktuální dění V pátek 17. 6. 2022 uspořádal Školní sportovní klub Výsluní pod hlavičkou Českého atletického svazu závody atletických přípravek ve víceboji.

Závodilo se v hodu kriketovým míčkem, skoku z místa a běhu na 50 m. Závodů se zúčastnilo 123 závodníků z oddílu všestrannosti a oddílu atletiky SK Výsluní a síly s nimi přijely poměřit také děti z atletického oddílu v Hluku.

Chlapci a děvčata z atletické minipřípravky nedali kolegům z Hluku šanci a všechny medaile zůstaly v Uh. Brodě. Za zmínku stojí především výkony Terky Mikové a Verči Bartošové, za které by braly ve skoku a běhu zlato i mezi chlapci. Obě děvčata se nakonec prosadila na stupně vítězů ve všech disciplínách.

Mezi staršími chlapci v atletické přípravce ukázal Šimon Buráň, že umí házet nejen v judu a Ríša Kročil, jak je rychlý v běhu. Ve skoku z místa byla dokonce dvakrát pokořena dvoumetrová hranice a děvčatům Justině Karasové a Kristýně Franekové k ní chybělo pár centimetrů

Nejlepší výkony - víceboj – děvčata

Nejlepší výkony - víceboj – chlapci

V odpoledních hodinách přišly na řadu závody mladších žáků a žákyň a vložené závody atletických přípravek. Na atletický ovál se tak postavilo 33 závodníků v závodu na 60 m překážek a celkem 14(!!!) štafet na 4 x 300 m.

V atletické přípravce museli závodníci překonat 6 40 cm vysokých pěnových překážek a prosadili se zejména mladí atleti z obou atletických oddílů. Mezi mladšími žačkami ovládly regulérní trať děvčata z Uherského Brodu a v pořadí: Kmeťová, Lisoňková, Kočicová a Uchytilová, braly první 4 místa. Mezi chlapci kraloval Jirka Dohnal z Hluku.

Štafetový závod přinesl nevšední výsledky i výkony. Zlato ze štafety atletické minipřípravky bralo ve výborném čase kvarteto ve složení: Zábojník, Michálková, Pytelová, Kratěna. Atletická přípravka své mladší kolegy napodobila a čtveřice: Kmeťová, Uchytil, Řezníčková a Jurčík, urvala zlato. Největší drama přinesly smíšené štafety mladších žáků, kdy se po zranění a v duchu fair play některé čtveřice přeskládaly a nastoupili také všichni náhradníci. Nakonec se rozhodovalo až na cílové rovince a díky štafetovému „mišmaši“ a nasazení sportovců ze 6. A a 6. B, zůstal kus každého výkonu Na Výsluní.

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci a za to, jak úžasně fandili svým kamarádům.

Žádné podstránky neexistují.
© 2019 Základní škola, Uherský Brod, Na Výsluní / Prohlášení o přístupnosti / web by: icard.cz