38. ročník atletické olympiády školních družin a 16 medailí pro naši školu !

vytvořeno: 2.6.2019, před 7 měsíci v rubrice Aktuality [DOPLNIT TEXT]

Školní družina a Základní škola Na Výsluní společně s DDM v Uherském Brodě připravila na 28. května 2019 tradiční klání sportovců ze školních družin uherskobrodského okrsku. Všechno bylo perfektně připravené, pan starosta Uherského Brodu měl přivítat účastníky po vyvěšení olympijské vlajky na stadionu Lapač, klání měla natáčet TV Slovácko, počítalo se z účastí 17 školních družin s 276 sportovci. Ale počasí neporučíme.Protože natěšení závodníci z mnoha školních družin Brodu a okolí chtěli soutěžit za každou cenu, museli jsme bleskově připravit náhradní řešení do velké tělocvičny. Naštěstí se nebojíme překážek, a tak to šlo ráz na ráz. Vychovatelky žhavily telefony, ladily rozmístění týmů do šaten, připravovaly zázemí pro rozhodčí a výpočetní středisko, chystaly občerstvení. Učitelé tělocviku vymysleli nové disciplíny vhodné do tělocvičny a pomocníci z deváté třídy pomohli rozmístit nářadí a náčiní. Pan školník nachystal barel se šťávou, kterou připravily ochotné paní kuchařky, paní uklízečka pilně vytírala vodu z podlahy, protože závodníci přicházeli z venku notně mokří. Paní ředitelka obvolávala vážené hosty (pana starostu a TV Slovácko) a informovala je o změně místa olympiády. Učitelé v roli porotců dostali nové pokyny, museli se vyrovnat se špatnou akustikou tělocvičny a řadit si závodníky podle startovních listin. Byl to šrumec. Šrumec, který byl odměněn krásnými sportovními výkony závodníků. V lijáku dorazilo bojovat o medaile nakonec 8 školních družin s celkovým počtem 146 kluků a děvčat. Ve čtyřech kategoriích soutěžili ve člunkovém běhu, skoku z místa a hodu míčem z kleku. Bylo rozdáno celkem 73 medailí. Naši borci získali v těchto netradičních olympijských disciplínách krásných 16 medailí.

Všem organizátorům a pomocníkům z naší školy a též pracovníkům DDM v Uh. Brodě děkuje za výbornou spolupráci a medailistům gratulujeme!!!!

Dagmar Svobodová, vedoucí soutěže

Naši medailisté