Zima v přípravné třídě

vytvořeno: 2.1.2018, před 7 měsíci v rubrice Aktuality

Zima je v plném proudu a i v naší třídě se zima rozjela. Na začátku prosince nás navštívil Mikuláš společně s čerty a děti měly šanci odčinit svou nepošlusnost a to tím, že Mikuláši zazpívaly písničku Mik,Miku, Mikuláš. Čerti naše malé dětičky neodnesli, a proto jsme se s radostí a nadšením mohli vrhnout do zimy.  Dne 7. prosince 2017 nás čekala Vánoční akademie, kde jsme nacvičili společně taneček v kostýmech na píseň Sněhuláci. Po skvělém vystoupení jsme již měli dostatek času na objevování zimních radovánek. Vyzdobili jsme si společně třídu, připravovali jsme se na Vánoce a povídali si o vánočních svátcích. Jeden den si každé dítě nakreslilo přání od Ježíška, které jsme poté odnesli do Ježíškovy pošty. U této příležitosti jsme se podívali i na betlém a navštívili Muzeum J.A.Komenského v Uherském Brodě, kde si děti mohly zkusit zdobit perníčky.

Nejdůležitější pro děti v období zimy jsou Vánoce. Dopis pro Ježíška byl odeslaný, takže nezbývalo než čekat, jestli Ježíšek navštíví i nás. Netrvalo to dlouho a jednoho krásného rána jsme s dětmi otevřeli dveře od naší malé třídy a tam jsme spatřili stromeček a pod ním spoustu dárků. Děti byly šťastné a radostně si celé dopoledne rozbalovaly dárky. Pod stromečkem děti našly hračky,puzzle,plastelíny atd... dárků bylo opravdu mnoho. Po náročném dni jsme se s dětmi rozloučili společným zpíváním koled u vánočního stromečku a vydali se domů užít si vánoční prázdniny.

Zima ještě neskončila a s dětmi se těšíme na další krásné zimní dny strávené ve škole. Hana Librová