Zážitkový program k prevenci patologických jevů

vytvořeno: 4.12.2018, před 8 dny v rubrice Aktuality [DOPLNIT TEXT]

Žáci devátého ročníku navštívili začátkem prosince SPŠ Obchodní akademii v Uherském Brodě. Se hostitelskou střední školou dlouhodobě spolupracujeme v oblasti kariérového poradenství a rozvoje technického vzdělávání žáků. Nyní se však jednalo o nové možnosti podpořit věkově nesourorodé žáky a studenty v problematice prevence sociálně-patologických jevů.
 O co se jednalo?
Třída středoškoláků sehrála divadelní představení, jež bylo odrazem nešvarů dnešní doby. Po divadle následovalo rozdělení našich žáků do skupinek. Žáci postupně navštěvovali šest stanovišť, která se nesla v tematice drog, násilí, šikany, xenofobie, poruch příjmů potravy a záškoláctví. Inovativní nápad, kdy středoškoláci dávají příklad mladším dětem a snaží se jim být dobrým příkladem, společně se zamýšlet nad tím, s čím se všichni v životě setkají, byl velmi hodnotný.
V závěru si každý účastník programu vytvořil simulovaný plán svého života a vyhodnotil jej.

Asistentka Ivana Šmilauerová