Výsledky žáků v národním testování 2016/2017 SCIO - 9.ročník

vytvořeno: 22.12.2016, před 1 rokem v rubrice Aktuality [DOPLNIT TEXT]

V listopadu 2016 byli žáci 9.ročníku v rámci přípravy na přijímací řízení a jako součást kariérového poradenství testováni.  Šlo o testy z českého jazyka, matematiky a obecných studijních předpokladů, případně anglického jazyka. Toto celorepublikové testování mělo za cíl přinést žákům a jejich rodičům kvalitní a nestrannou zpětnou vazbu ohledně studijních možností a porovnat se s ostatními v rámci celé naší republiky.  Vybraný projekt využívá unikátní srovnávací testy připravené podle nejnovějších poznatků a přináší porovnání se stovkami škol z celé ČR. Respondenti získali informaci, nakolik využívají svůj studijní potenciál v jednotlivých předmětech. Kromě percentilových výsledků a úspěšnosti v testu jsou výstupy zaměřeny na zjištění problematické látky a odhalení rezerv žáků. Každý žák tak získal podrobnou zprávu včetně náhledu svého vyřešeného testu, každá škola získá podrobné výstupy ke své práci.

S radostí můžeme konstatovat, že se naši deváťáci s touto výzvou poprali se ctí, v celkovém počtu téměř 16 tisíc účastníků se výsledky jak v českém jazyce, tak i v matematice podařilo získat lepší než u 80% zúčastněných škol. Tak neusněte na vavřínech a hodně usilovně zaberte ještě v období do přijímacích zkoušek. Je to naše společná věc. Za pedagogy přeji hodně štěstí.

PaedDr. Dagmar Bistrá, ředitelka