Výjezd za zábavou i poznáním

vytvořeno: 23.4.2018, před 4 měsíci v rubrice Aktuality [DOPLNIT TEXT]

Je pondělí ráno, 16. dubna, a naši sedmáci se pomalu schází před budovou vlakového nádraží v Uherském Brodě. Jedou si užít odměnu za 1. místo v soutěži, kterou koncem prosince 2017 vyhlásili zástupci žákovského parlamentu. Jednalo se o plakátovou prezentaci tříd. Každý vytvořený plakát byl hodnocen všemi zaměstnanci školy včetně pana školníka, paní uklízeček i paní kuchařek. Výhrou byla finanční odměna a jeden volna. A proto žáci 7. A odjíždí 16. dubna v doprovodu své třídní učitelky a paní učitelky Chovancové do Uherského Hradiště. Tady na ně čeká zábava v podobě únikové hry. Ve 4 – 5 členných skupinkách jsou zamčeni do jedné ze tří místností a pomocí logických hádanek mají za úkol se během 60 minut z místnosti dostat ven. Je potřeba říci, že ať už s větší či menší dopomocí se všem podařilo místnost opustit J.Po krátké obědové pauze a po vstřebání nově získaných zážitkům výletníci přesouvají do hradišťské Reduty, kde již na ně čeká paní průvodkyně, aby jim představila expozici věznice. Žáci se dovídají celou historii věznice od stavby až po její uzavření.  Součástí prohlídky je i video dokument s paní Annou Honovou, maminkou naší paní ředitelky. Tato informace dětem dokument zosobňuje a sedmáci pozorně naslouchají povídání paní Honové. Na závěr jsou paní průvodkyní pochváleni za ukázkové chování a hlavně věcné dotazy.Krátký výjezd za zábavou i poznáním některé děti završují sladkou tečkou a to pořádnou porcí zmrzliny.Příjemně strávený den si tak užili úplně všichni!

Mgr. Jana Němečková