Vánoční Vídeň

vytvořeno: 2.12.2016, před 1 rokem v rubrice Aktuality Dne 28. listopadu jsme vyjeli v ranních hodinách do Vídně s doprovodem p. učitelky Lančaričové a Josefíkové.

Během cesty nám paní průvodkyně povídala o historii Rakouska a my jako chytří žáci jsme jí správně odpovídali na většinu otázek. Cesta utekla jako voda a byli jsme ve Vídni. První nás čekala návštěva zahrady zámku Schönbrunn. Poté nás autobus odvezl do centra města, kde jsme si udělali procházku. Viděli jsme památky a zajímavá místa jako jsou třeba: Stephansdom, Parlament, Hofburg, Augustiner Kirche a další. Pak jsme se vydali na Rathausplatz, kde jsme navštívili radnici a vánoční trhy. Nemohli jsme zapomenout na obchodní centrum G3, kde jsme měli rozchod a pak jsme odjeli zpět domů.

Michala Mikuláštíková, zástupce školního parlamentu, žákyně 9. B třídy