Upozornění pro rodiče našich žáků a všechny návštěvy přijíždějící do areálu školy motorovými vozidly

vytvořeno: 20.4.2016, před 2 roky v rubrice Aktuality V těchto dnech proběhla změna dopravního značení před budovou školy, jejíž dodržování budou kontrolovat strážníci Městské policie.

Dřívější dopravní značka Zákaz vjezdu MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY opravňovala k vjezdu všechny bez ohledu na to, co ve škole řešili. Nyní se zásadním způsobem změnila na Zákaz vjezdu MIMO ZÁSOBOVÁNÍ A VOZIDLA s „piktogram O1“. Označení O1 znamená, že nově mají vjezd povolen pouze vozidla s označením „vozidla přepravující osobu těžce postiženou nebo těžce pohybově postiženou“. Označení MIMO ZÁSOBOVÁNÍ pak omezuje platnost značky, pod kterou je umístěna, na vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby pro oblast za značkou.

Z toho tedy v našich podmínkách vyplývá, že vozidla mimo svoz odpadu, zajištění oprav v rámci ZŠ, zásobování kuchyně, lékařů a vozidel přepravující osobu postiženou, NEMAJÍ za touto značkou co dělat. Změna dopravních pravidel je provedena s ohledem na bezpečnost dětí a osob, které se v areálu pohybují. Děkujeme za pochopení a hlavně za její dodržování.

Vedení ZŠ Na Výsluní