UKÁZKOVÁ HODINA V 1. A

vytvořeno: 17.2.2019, před 4 měsíci v rubrice Aktuality [DOPLNIT TEXT]

V úterý 12. 2. 2019 se ve třídě 1. A ZŠ Na Výsluní konala ukázková hodina. Žáci svým rodičům i rodičům budoucích prvňáčků předvedli některé z činností, jež si v průběhu prvního půl roku ve škole osvojili. Přivítání rodičů proběhlo zpěvem anglické písně „Hello“. Poté následovala část věnovaná českému jazyku, zaměřená na rozvoj slovní zásoby, sluchovou analýzu a syntézu a zásady správné hygieny čtení a psaní, a část věnovaná matematice, jež cílila na rozvoj prostorové představivosti a opakování sčítání a odčítání formou zábavných her. Konec hodiny byl věnován prvouce, v jejímž rámci žáci na interaktivní tabuli přiřazovali názvy částí lidského těla k odpovídajícím obrázkům. V průběhu ukázkové hodiny všichni žáci svědomitě pracovali a od přihlížejících rodičů byli za své výkony nakonec odměněni potleskem.

Mgr. Anna Lečbychová