Ukázková hodina v 1. A

vytvořeno: 15.3.2017, před 2 roky v rubrice Aktuality Úterý 14. března 2017 nebylo pro děti z 1. A jen tak obyčejným dnem.

Čekalo je jejich první odpolední vyučování, na které se přišli podívat nejen jejich rodiče, ale i řada rodičů budoucích prváčků.  Na programu dne byla ukázková hodina, při níž jsme měli představit práci v naší třídě, kde pracujeme s prvky programu Začít spolu.

Už od rána byla na dětech znát nervozita a očekávání, proto je po obědě paní vychovatelka vzala na chvilku ven, aby se proběhly a přišly na jiné myšlenky. Před 15. hodinou přišly zpět do třídy, kde si nachystaly věci na výuku. Následovala krátká bojová porada na chodbě. V průběhu následující hodiny jsme se společně pokusili ukázat, jak v naší třídě probíhá celý den a co už se děti během první třídy naučily. V komunitním kruhu jsme společně přečetli zprávu od Sněžné sovy, která je celý školní rok naším třídním maskotem. Děti jsem seznámila s plánem hodiny a vydaly se do lavic plnit úkoly. Během ukázky prváčci předvedli, že už dokážou číst s porozuměním, zapíší si své myšlenky, zvládnou i přepis slov do psacího písma, umí spolupracovat, počítají (dokonce i anglicky), orientují se v měsících v roce a moc rádi zpívají. Závěr ukázkové hodiny patřil hodnotícímu kroužku, ve kterém děti dostaly prostor pro vyjádření svých pocitů a dojmů.

Děkuji všem dětem za velké nasazení a doufám, že se všem divákům líbila ukázková hodina stejně jako nám.

Mgr. et Mgr. Lenka Bublíková