Turnaj v basketbalu

vytvořeno: 13.5.2014, před 4 roky v rubrice Aktuality V sobotu 10. 5. 2014 na naší škole proběhl mezinárodní basketbalový turnaj.

Krásné počasí podtrhovalo v sobotu 10. 5. 2014 parádní atmosféru basketbalového turnaje nejmladších minižáků do 11 let.

Akci připravil basketbalový klub TJ Spartak ve spolupráci a ZŠ Na Výsluní a za podpory Nadace Bratří Lužů. Pokračujeme tak v tradici jarních turnajů, kterými vyplňujeme program po ukončení soutěžní sezóny.

Výsledky:

č. utkání

1.            8:30       BK TJ Spartak Uh. Brod – TJ Jiskra Kyjov                          17:47

2.            10:00     BBK Bánovce nad Bebravou – BBK Blansko                         34:50

3.            11:30     BK TJ Spartak Uh. Brod – BBK Blansko                               43:54

4.            13:00     TJ Jiskra Kyjov – BBK Bánovce nad Bebravou                      60:40

5.            14:30     BBK Blansko – TJ Jiskra Kyjov                                            54:58

6.            16:00     BK TJ Spartak Uh. Brod – BBK Bánovce nad Bebravou          48:29

Tým

U

Skóre

1.

TJ Jiskra Kyjov

2.

BBK Blansko

3.

BK TJ Spartak Uh. Brod

4.

BBK Bánovce nad Bebravou

Nejplatnější hráč týmu

Číslo      Jméno                                 Tým

15           Ondřej Štangler               TJ Jiskra Kyjov

11           Ondřej Ševčík                   BBK Blansko

21           Adam Rychlík                    BK TJ Spartak Uh. Brod

14           Samuel Urban                   Bánovce nad Bebravou

Nejlepší hráč turnaje

8             Lukáš Kučera                     BBK Blansko

Blansko, Kyjov, Bánovce nad Bebravou a domácí Spartak Uh. Brod – to byli soupeři, kteří se utkali v soubojích každý s každým. Naše družstvo jsme pro každý zápas sestavili tak, aby se na palubovku dostalo co nejvíce dětí včetně nejmladších ročníků 2006. Ve všech týmech jasně vyčnívali hráči, kteří nastupují také v soutěžích starších kategorií. Dále byly výrazné rozdíly u těch, kteří již dnes trénují 3-4x týdně. Od příští sezóny bude naše smíšené družstvo rozděleno na dvě (chlapci U12 a dívky U12). Tréninky budou 3x týdně a pokud chceme držet krok s konkurencí, musíme maximálně dodržovat docházku a brát to už více vážně. Přestože se jedná o nejmladší kategorii, mohli jsme v sobotu vidět opravdové basketbalové kombinace a také krásné individuální výkony. Všichni diváci si jistě všimli toho, že i u tak mladých hráčů Kyjova a Blanska bylo zřetelné pochopení jedné ze základních basketbalových pouček - najít přihrávkou lépe postaveného spoluhráče. Velkým plusem je, že děti měly možnost srovnání s dobrými soupeři a souboje byly vyrovnané.

Rodičům patří poděkování za fandění a vytvoření skvělé kulisy, paní ředitelce ZŠ Na Výsluní PaedDr. Dagmar Bistré za velkou ochotu a pomoc při přípravách turnaje a fotografům panu Mužíkovi a Tomešovi za nádherné obrázky.

Pokud se nestane nic neočekávaného, určitě se do toho příští rok znovu pustíme.

Anna Hladilová a Ivo Mikulec