Třídní výlet ZOO Lešná Zlín

vytvořeno: 27.5.2018, před 5 měsíci v rubrice Aktuality [DOPLNIT TEXT]

Ve středu 23. května se naši předškoláci z přípravné třídy vydali směr Zlín -ZOO Lešná. Výlet jsme zahájili návštěvou expozice lachtanů. Děti se mohly podívat, jak lachtani plavou a žijí ve svém příbytku. Následně jsme se vydali do nedaleké tropické haly Yukatan, kde se nacházeli papoušci, opice, lenochodi a taky jsme zde mohli spatřit obrovské ryby. Nejvíce nás pobavil ze stromu líně visící lenochod. Děti se těšily na zátoku rejnoků, a tak jsme přešli k dalšímu pavilonu. Rejnoky jsme si mohli nejen prohlédnout, ale mohli jsme si tyto úžasné paryby i pohladit a nakrmit. Prošli jsme s dětmi celou ZOO.  Děti nejvíce zaujala expozice zvířat zaměřená tematicky na Afriku či Asii. Dokonce si mohly vyzkoušet bubnování na bubny, které pocházely z daleké Asie a šlo jim to na výbornou.  Prošli jsme výběhem klokanů a  pozorovali  bílého klokana, který ve své kapsičce měl čerstvě narozené mládě. Naši malí předškoláci s úžasem obdivovali krále zvířat nebo mohutné slony. Vynechat jsme samozřejmě nemohli ani stánky s občerstvením a dětská hřiště. Na závěr si  děti si mohly zakoupit dárek pro sebe nebo své příbuzné. Přálo nám počasí a i díky tomu se náš výlet vydařil. Všichni účastníci byli možná na konci výletu znaveni, ale rozhodně spokojeni.

Librová Hana