Školní parlament

vytvořeno: 3.12.2015, před 3 roky v rubrice Aktuality Zprávy ze školního parlamentu.

Letos pracuje od  6. října ve složení, které si zvolili žáci jednotlivých tříd:

6.A    Jan Peňáz
7.A   Jana Mošťková
8.A   Veronika Prachařová, Natálie Flasarová, František Smetana
8.B   Martin Mikulec, František Omelka
9.A   Radek Apoštol, Daniel Macháček
9.B   Tomáš Kolek, Michaela Juráková, Jakub Hložek

Scházíme se pravidelně první úterý v měsíci ve 13. 45 v učebně společenských věd nebo v učebně informatiky a další schůzky probíhají individuálně podle potřeby. Diskutujeme o problémech v jednotlivých třídách a snažíme se hledat řešení, plánujeme činnosti ŽK, ale nezapomínáme ani na pomoc pro potřebné. Od začátku října funguje také schránka důvěry, kam mohou žáci vhazovat své dotazy nebo připomínky, které by chtěli v parlamentu probrat.
Začátkem října jsme se připojili k výzvě Nadačního fondu ŠANCE ONKOLÁČKŮM a sbíráme potřebné věci pro onkologicky  nemocné děti. Ještě do 15.  prosince mohou děti i dospělí přinést základní hygienické potřeby jako např. vlhčené ubrousky, papírové ubrousky, papírové kapesníky, sprchové gely…..ale také přesnídávky, pitíčka v krabičkách, dřevěné hračky, auta, panenky, omalovánky, vodovky, nůžky, modelínu, vykrajována, papíry, fixy……ale ne plyšové hračky (viz plakáty ve třídách nebo internetové stránky :nfsanceonkolackum.cz).

Na prosinec připravujeme soutěžní vánoční kvíz.

Mgr. Vladimíra Veselá