Škola v přírodě

vytvořeno: 21.6.2018, před 4 měsíci v rubrice Aktuality [DOPLNIT TEXT]

Škola v přírodě pro žáky ZŠ Na Výsluní

Malebná krajina v prosluněných Bílých Karpatech na hranicích České republiky a Slovenska - to je osada Sidonie, která se na čtyři dny stala útočištěm pro celý 1. stupeň a přípravnou třídu. Na tomto místě nás čekaly zajímavé čtyři dny plné dobrodružství.Letošní škola v přírodě proběhla v duchu olympijských her. Pobyt byl zahájen slavnostním přivítáním řeckými bohyněmi a bohem Diem, kteří děti seznámili s olympijským posláním. Každá třída zastupovala jeden kontinent. Přípravná třída spolu s prváčky společně zápolili v duchu modré Evropy. Žlutá Asie se stala symbolem pro druhé ročníky. Třeťáci hrdě reprezentovali zelenou Austrálii, čtvrťáci bojovali za Afriku a pro páťáky se stala na čtyři dny charakteristická červená Amerika.První den se děti podrobněji seznámily se svým kontinentem, vymyslely si týmový pokřik a vytvořily vlastní vlajku. Druhého dne se vydaly na dobrodružnou cestu po okolním lese a hledaly klíčové informace k olympijskému klání. Během večera je čekala taky stezka odvahy. Třetí den proběhlo tolik očekávané zápolení ve sportovních disciplínách. Čas utíkal neuvěřitelnou rychlostí a než jsme se stihli nadát, byl tady čtvrteční večer a s ním i slavnostní rozloučení u táboráku. V pátek proběhlo vyhodnocení, rozdání cen a pak už hurá domů.Celé čtyři dny byly plné poznávání, her a chvil společně strávených v přírodě. A o to jde, alespoň na chvíli se odtrhnout od přetechnizovaného světa.

Mgr. Dana Vráblíková