REJ ČARODĚJNIC V NAŠÍ ŠD

vytvořeno: 13.5.2015, před 9 roky v rubrice Aktuality Ve čtvrtek 30. dubna se konal slet čarodějnic na školní zahradě.

Kdy vznikla v našich krajích tradice pálení čarodějnic se přesně neví. Důležitou roli hrál oheň a víra lidí v jeho ochrannou moc. A čarodějnice byla symbolem zla, nečisté moci, původcem všech neduhů a nemocí. Symbolické pálení těchto figurín tak charakterizovalo očistu přírody, lidí a zvířat. Zkrátka tradice je tradice a jako každý rok se i letos ve družině začaly objevovat čarodějnice a také čarodějové a všichni se rádi přenesli ze současnosti do pohádkového světa. Zahradou létala košťata a netopýři, šmátralo se v kouzelných měšcích, chodilo se bažinou a zkoušel se let na koštěti, krmil se hladový vlkodlak. Odpoledne se k radosti všech velmi vydařilo a spokojeně jsme s úsměvem odlétali - odcházeli domů.

Bc. Hana Vanďurková, vychovatelka ŠD