Regionální kolo „Dopravní soutěže mladých cyklistů“

vytvořeno: 31.5.2018, před 5 měsíci v rubrice Aktuality [DOPLNIT TEXT]

Regionální kolo dopravní soutěže 2018 se letos poprvé konalo na nově zrekonstruovaném dopravním hřišti při Základní škole Na Výsluní v Uherském Brodě. Hřiště v rámci výuky navštěvují školy a školky z Uherského Brodu a jeho okolí. V odpoledních hodinách je v určitých dnech přístupné také široké veřejnosti. Každoroční činností dopravního hřiště je pořádání regionálního kola „Dopravní soutěže mladých cyklistů“. Tento rok se soutěž konala v pondělí 28. 5. 2018, zúčastnilo se jí 8 škol a celkem 72 závodníků z celého regionu Uherského Brodu. Slavnostního zahájení a celého soutěžního dopoledne na dopravním hřišti se spolu se závodníky zúčastnili: paní PaedDr. Dagmar Bistrá – ředitelka ZŠ Na Výsluní, pan Bc. Zdeněk Patík – BESIP, pan Antonín Polášek – Autoškola Apollo, 4 příslušníci Městské policie a čestní hosté Mgr. Jan Hýžďal a Václav Hýžďal – zakladatelé dopravního hřiště v Uherském Brodě.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Kategorie mladší – 5. a 6. ročník a kategorie starší 7. až 9. ročník. Na programu byla jízda zručnosti, zdravotnická příprava, test z pravidel silničního provozu a jízda podle pravidel silničního provozu.

V mladší kategorii obsadilo 1. místo družstvo ze ZŠ Březolupy, 2. místo patřilo družstvu ze ZŠ Uherský Ostroh a 3. místo obsadila ZŠ Na Výsluní. Ve starší kategorii získalo 1. místo družstvo ze ZŠ Prakšice, 2. místo ZŠ  Mariánské náměstí a 3. místo ZŠ Staré Město.

Všem zúčastněným děkujeme, blahopřejeme vítězům a těšíme se na další ročníky dopravní soutěže mladých cyklistů.

Bc. Tomáš Smetana