Regionální kolo „Dopravní soutěže mladých cyklistů“

vytvořeno: 22.5.2017, před 1 rokem v rubrice Aktuality Dopravní hřiště při Základní škole Na Výsluní každoročně učí děti pravidla silničního provozu a orientaci v rušném dopravním provozu.

Všechny školy a školky z Uherského Brodu a jeho okolí ho rády navštěvují a odnáší si důležité poznatky pro další život. Důležitou činností Dopravního hřiště je také pořádání soutěží. Jedna z největších - regionální kolo „Dopravní soutěže mladých cyklistů“ se konala ve středu 17. 5. 2017. Soutěže se zúčastnilo 10 škol z celého regionu Uherského Brodu. Na slavnostní zahájení a na zdárný průběh soutěže byli pozváni největší odborníci z oboru dopravního: velitel Městské policie pan Radek Šustek, 6 příslušníků Městské policie, pan Bc. Zdeněk Patík – BESIP, pan Antonín Polášek – Autoškola Apollo a paní Markéta Gajdůšková – vedoucí odboru školství.

Žáci soutěžili ve dvou kategoriích, mladší – 5. a 6. ročník, starší 7. až 9. ročník. Jejich úkolem byla jízda zručnosti, test z pravidel silničního provozu, zdravotnická příprava a jízda podle pravidel silničního provozu. Soutěž měla vysokou úroveň i díky výborně připraveným žákům, jejich instruktorům a technického zabezpečení.

A konečné výsledky? V mladší kategorii získalo 1. místo družstvo ze Záhorovic, 2. místo patřilo družstvu z Uherského Ostrohu a 3. místo ZŠ Sportovní Uherské Hradiště. Ve starší kategorii získalo 1. místo družstvo z Březolup, 2. místo ZŠ  Na Výsluní a 3.místo opět ZŠ Březolupy.

Všem výherců blahopřejeme a těšíme se na další setkání při soutěži s dopravní tématikou.

Mgr. Dana Janů