Projekt Erasmus - výlet na Sicílii

vytvořeno: 8.6.2017, před 1 rokem v rubrice Aktuality Ve dnech 21. – 28. 5. 2017 se skupinka 6 žáků 8. ročníku vypravila společně s paní učitelkou Němečkovou a Šojdrovou v rámci projektu ERASMUS na Sicílii.

Letecky jsme se  Bratislavy dostali na sicilské letiště Trapani za dvě hodiny,  další dvě jsme pak ještě cestovali autobusem do středozemí. Zde nás v  malebném městečku Mussomeli kromě italských účastníků projektu očekávali také rumunští přátelé – rovněž 6 žáků s doprovodem.

Hostitelská škola pro nás připravila vřelé uvítání s pestrým hudebním a tanečním programem, dále pak prohlídku školy, sportovní klání v basketbalu či  výrobu keramických váziček. V rámci pobytu jsme uskutečnili tři nádherné celodenní výlety (město Milena a hrad Mussomeli, město Agrigento  s pozůstatky deseti antických chrámů a hlavní město Palermo s monumentální katedrálou z roku 1185). Nezapomenutelné chvíle jsme strávili také u  průzračného moře jednou na jihu, podruhé pak severu Sicílie.

Všichni účastníci si pobyt velmi užili, anglicko-italsko-rumunsko-česká konverzace nebrala často konce. A stejně tak nekončí ani projekt ERASMUS, neboť již na podzim očekáváme na naší škole naše teď již dobře známé kamarády ze Sicílie.

Mgr. Martina Šojdrová