Projekt „Co za to?“

vytvořeno: 9.10.2014, před 4 roky v rubrice Aktuality Žáci 8. a 9. ročníku školy dnes absolvovali vzdělávací projekt „Co za to“, který žákům představil pan Tomáš Franek, zakladatel o. p. s. Brodem.

Projekt vzdělávání měl hlavní cíl vysvětlit podstatu nemoci jménem korupce. Žáci spolu s lektorem rozvíjeli téma o úplatcích a prioritách při rozdělování peněz, o potřebách společnosti i jednotlivců. Interaktivní seminář vysvětlil žákům pomocí videoklipů, názorných ukázek, diskuse a komiksů, jak korupce ovlivňuje každodenní život. Druhy úplatků (informace, věci, peníze, výhody či služby), způsoby jejich využívání a nebezpečí, které z toho plyne, žáci znali, věděli o něm a zdálo se, že jim není tento problém lhostejný. Podobné zážitkové programy pomáhají škole netradičním způsobem otevřít etická velmi hluboká a složitá témata. Skutečností je, že pokud selže rodina a její výchovné působení, žádný školní program morální hodnoty přijaté a zvnitřněné člověku nenahradí. Zařazení spadá do oblasti rozvoje společenských a osobnostních kompetencí a současně mělo primárně preventivní cíle.

PaedDr. Dagmar Bistrá