PROJEKT ABECEDA PENĚZ

vytvořeno: 9.12.2018, před 8 měsíci v rubrice Aktuality [DOPLNIT TEXT]

Naši malí podnikatelé ze 4. a 5. třídy dostali před dvěma měsíci velký úkol.    Jeho smyslem bylo „založit firmu“ a naučit se hospodařit s penězi. Vyzkoušeli si tak finanční gramotnost v praxi.

Od hlavního organizátora akce, České spořitelny, třídy získaly základní kapitál na nákup materiálu. Své výrobky děti poté 27. a 28. listopadu prodávaly na Masarykově náměstí v Uherském Brodě, právě před budovou České spořitelny.

Třída 4. A si vytvořila firmu S úsměvem. Žáci vyráběli vánoční svícínky, čepice, ponožky, mýdla, ozdoby na stromeček, náramky,občerstvení... Rozhodli se, že získanou finanční částku darují útulku, který mají v plánu také navštívit.

Páťáci si vymysleli fiktivní firmu s názvem PND (Pomoc nemocným dětem). Její náplní bylo vyrábění podzimních i vánočních věnců, svícínků, malovaných kamínků, náramků, svíček, oříšků v karamelu, sušených čajů, nechyběla ani dobrá káva a předvánoční občerstvení. Výdělek poputuje na Nadační fond Kapka naděje.

Projekt se dětem velmi líbil!

Děkujeme České spořitelně, že nám umožnila jeho realizaci. Dík patří také všem rodičům, kteří se aktivně zapojili a s celou akcí nám pomohli.

Mgr. Alžběta Simanová a Mgr. Renata Hrubošová