Přemyslovci na českém trůně

vytvořeno: 15.11.2013, před 5 roky v rubrice Aktuality Historické představení „Přemyslovci na českém trůně" připravila Agentura Pernštejn pro žáky 4.a 9. ročníků.

Česká knížata a jejich příběhy ožily vystoupením  dvou herců. I žáci se zapojili do hry a v humorném tónu si zahráli postavy naší historie. Na začátku představení děti dostaly pár otázek na téma Přemyslovci. V pořadu herci pokračovali knížetem  Bořivojem. Žáci zjistili, jak to bylo "skutečně" se zavražděním knížete Václava a o založení prvního biskupství. Dozvěděli se o komplikované vládě tří bratrů -Jaromíra, Oldřicha a  Boleslava III. Spatřili humornou scénku o únosu  Jitky Břetislavem a na závěr se mohli se zatajeným seznámit dechem s vojenským oblečením a spatřit skutečný boj muže proti muži.

Rozloučili jsme se potleskem a přáním, že se opět setkáme.

Mgr. Stanislava Chernelová