Předvánoční Vídeň

vytvořeno: 20.12.2013, před 5 roky v rubrice Aktuality Ve čtvrtek 19. prosince jsme se vydali na velký výlet do Vídně.

Čekalo nás jedno z evropských velkoměst - přesto jsme byli účastníky klidného adventního času: nebýt desítek dalších výprav školáků a studentů převážně z Moravy, připadali bychom si možná jako doma.
Naše trasa vedla od pohádkově barevného Hundertwasserhausu na Karlsplatz - zde jsme si prohlédli Muzeum Vídně a také první vánoční trhy. V muzeu jsme mohli na velkém modelu sledovat, jak Vídeň rostla v minulých staletích, ale také originální díla světoznámých mistrů Gustava Klimta a Egona Schieleho.
Poté jsme po luxusní Korutanské třídě zamířili ke Štěpánskému dómu, abychom se krátce rozešli k jídlu, ale také krátkému rozjímání ve vánočně vyzdobené katedrále. Závěr našeho výletu patřil velkému vánočnímu trhu před Novou radnicí, zájemci si také prohlédli další známé vídeňské kostely. Protože jsme se všichni chovali slušně, bylo nám spolu hezky!

Mgr. Ivo Vojtík