Podzimní kreslení na chodníku

vytvořeno: 8.10.2015, před 3 roky v rubrice Aktuality Žáci prvního stupně ozdobili školní chodníky svými kresbami.

V pátek 2. října jsme ve schránce školy našli dopis adresovaný všem našim žákům z prvního stupně. V napětí jsme čekali na moment, kdy dopis otevřeme. Překvapením bylo, když jsme zjistili, že dopis psal skřítek Podzimníček. Podzimníček poprosil naše žáky, aby mu nakreslili na školní chodníky něco o podzimu, o kterém se budou podzimní skřítci učit. Úkol nebyl na první pohled jednoduchý. Nejprve bylo potřeba najít tajnou truhlu s materiálem pro kreslení a malou nápovědou. Hledání ale nedělalo našim žákům problém a během chvíle jsme mohli v okolí školy vidět mnoho draků, listí, podzimního ovoce aj. Žákům se malování líbilo a na závěr tvoření si všichni právem zatleskali. Věříme tomu, že skřítek Podzimáček je s pomocí našich žáků spokojený.

Mgr. Dana Vráblíková