Pasování prváčků na čtenáře

vytvořeno: 14.6.2017, před 2 roky v rubrice Aktuality Středa 7. června 2017 byla pro naše prváčky z 1. A i 1. B velmi náročným dnem.

Ráno někteří z nich jeli bojovat do bazénu o medaile a potom jsme se společně vypravili do Knihovny Františka Kožíka v Uherském Brodě.

Zrekonstruovaný prostor dětského oddělení se dětem moc líbil, ale ještě víc je zaujala postava městského písaře a krásných dam knihovnic, kteří je uvítali. Než došlo na samotné pasování, musely děti splnit několik náročných úkolů, aby prokázaly, že si pasování na čtenáře opravdu zaslouží. Společně přednesly také slib čtenářů a pak následovalo slavnostní pasování – mladí pánové byli pasováni mečem, dívky růží. Kromě krásného obřadu si děti odnesly i průkazky do knihovny s ročním členstvím a knihu, do které se některé z nich hned začetly.

Po slavnostním pasování měli všichni čtenáři chvilku času, aby se seznámili s prostorami knihovny – věřím, že to řadu z nich navnadilo, aby se stali pravidelnými návštěvníky knihovny.

Mgr. et Mgr. Lenka Bublíková