Olympiáda v německém jazyce

vytvořeno: 6.2.2014, před 4 roky v rubrice Aktuality Ve středu 5. 2. 2014 na naší škole proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce

Ve středu 5.2.2014 se naší škole sešli žáci a učitelé z okolních škol, aby se zúčastnili dalšího kola konverzační soutěže v německém jazyce.

Byli to zástupci základních škol  ze Starého Města, Uherského Hradiště, Uherského Ostrohu, Ostrožské Nové Vsi a Uherského Brodu a gymnázií z Uherského Hradiště a Uherského Brodu.

Soutěžící porovnali své jazykové dovednosti ve třech disciplínách, kterými byly poslechový text, popis obrázku a konverzace na dané téma.

Všechny výkony stály za ocenění.

Nicméně porota sestávající ze všech doprovázejících vyučujících rozhodla o nejzdařilejších výkonech v obou kategoriích.

V kategorii základních škol tedy II.A obsadila 1.místo (stejně tak jako loni) Anna Botková z Ostrožské Nové Vsi, 2.místo Natálie Bočková také z Ostrožské Nové Vsi a o třetí místo se dělí Tereza Vyskočilová z Uherského Ostrohu a Veronika Novotná ze Starého Města.

V kategorii gymnázií II.B získala 1.místo Terezie Kopišťová z Uherského Hradiště, 2.místo Andrej Hrubčo z Uherského Brodu a 3.místo Lukáš Bršlica rovněž z Uherského Hradiště.

Všichni soutěžící prokázali svými krásnými výkony píli, snahu i odvahu reprezentovat.

Soutěž jsme zakončili společným obědem ve školní jídelně.

Všem oceněným blahopřejeme a přejeme hodně zdaru v krajském kole.

Mgr. Marcela Josefíková