Okresní kolo recitační soutěže

vytvořeno: 15.3.2018, před 5 měsíci v rubrice Aktuality [DOPLNIT TEXT]

Skvělé umístnění Viktorie Ondráškové  v okresním kole recitační soutěže

V úterý 13. března proběhlo již tradiční okresní kolo recitační soutěže na DDM Šikula v Uherském Hradišti. I letos byl počet účastníků vysoký, soutěžili žáci prvních až devátých tříd v různých věkových kategoriích. Ve výkonech žáků se objevily nejen básně, ale také prozaické texty, kterých bylo mnoho, zkrátka obliba neveršovaných textů pozvolna roste. Naši školu reprezentovala žákyně sedmého ročníku Viktorie Ondrášková, a to v kategorii šestých a sedmých tříd. Ve své kategorii měla 14 velmi vyrovnaných soupeřů. V prvním kole zarecitovala porotě úryvek z knihy Slovácko sa nesúdí od Zdeňka Galušky a svým skvělým výkonem porotu ohromila a postoupila tak do finále mezi nejlepší 4 recitátory. Zde předvedla opět výborný výkon recitací své druhé prózy z Nového zákona, 1. listu Korinského, 13. kapitoly s názvem Hymnus na lásku. Její recitace byla odměněna cenou poroty a jen o malý kousíček jí utekl postup do krajského kola. Viktorii moc gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy a přejeme jí mnoho dalších řečnických úspěchů!

Ing. Denisa Smějsíková