NAŠE DĚTI SI OPĚT ZALISTOVALY S LUKÁŠEM HEJLÍKEM

vytvořeno: 2.5.2019, před 24 dny v rubrice Aktuality [DOPLNIT TEXT]

Díky projektu Čtenářské kluby na II.st. ZŠ, do něhož je naše škola již třetím rokem zapojena, jsme si mohli pozvat významné hosty, české herce Lukáše Hejlíka a Alana Novotného.  Zavítali k nám poslední dubnový den s jejich scénickým čtením. Samotný název LISTOVÁNÍ mohl vyvolávat u dětí zprvu pocity nudy, ale jak tomu většinou bývá, představa a realita se mnohdy rozcházejí. Divadelní představení s knihou v ruce předkládá divákům zcela nový prožitek z četby. Originálním, neotřelým způsobem se snaží posluchačstvo knihou oslovit a probudit tak zájem o čtení. A hlavně radost z něj! V době plné nejmodernějších technologií je tomu třeba. Pánové nám představili autobiografickou knihu světové sportovní celebrity Usaina Bolta  Můj příběh: 9,58. Na chvíli jsme měli možnost ocitnout se mezi králem tohoto sportu a lidmi, kteří  běžeckého velikána znají nejlépe - jeho početní příbuzní a nejbližší. Nechybělo překonávání světových rekordů, vytváření nových a hlavně smích a zájem mnoha párů očí sedících v sále. Opět se potvrdila krása i síla mluveného a čteného slova. Děkujeme za to!

Mgr. Monika Smržová