Kontakt:

​Ivo Mikulec

Tel.: 777 637 168

2. místo z turnaje minižáků U12 na Slovensku

Přestože ostatní týmy klubu setrvávají ve vánočním klidu, cestovali jsme v sobotu 27. 12. s družstvem minižáků do 12 let na turnaj na Slovensko. Náš spřátelený BBK Bánovce nad Bebravou nás pozval na turnaj, čehož jsme s radostí využili. Družstvo bylo složeno z chlapců i dívek a v koučování jednotlivých pětek se střídali trenéři František Špaček a Dušan Balija.

4. BSC Bratislava

Turnaj oficiálně zahájil primátor města Bánovce a poté jsme nastoupili k našemu zahajovacímu utkání, ve kterém nám byl soupeřem tým BSC Bratislava. Po odehrání jsme měli přestávku, kterou jsme využili na občerstvení. Pořadatelé připravili pro všechny účastníky zdarma párky a po celou dobu točenou kofolu a vineu, což všichni hráči a hráčky ocenili. Následovalo naše utkání s domácím BBK a turnaj jsme zakončili zápasem s Terchovou. Všechny naše souboje byly velmi vyrovnané a prakticky nebylo do konce rozhodnuto ani v jednom z nich. Výrazně větší bojovnost však ukázala sestava dívek, která předvedla mnohem větší chuť po vítězství. Kluci (až na výjimky) působili zakřiknutě a hráli až s přehnaný respektem ze soupeřů. Přes všechny nedostatky musíme děti pochválit za vzájemné povzbuzování se. Zápasy byly všechny vyrovnané a napínavé až do konce.

Poděkování patří i všem rodičům, kteří pomohli s dopravou auty a podpořili mohutně náš tým v tělocvičně.

Organizace turnaje fungovala výborně a rozhodčí posuzovali souboje velmi citlivě s ohledem na dovednosti jednotlivých hráčů. Akce splnila svůj účel a děti nezůstaly jen u televize. Nálada byla skvělá a všichni (i dospělí) jsme si tento den parádně užili. Už se těšíme na další zápasy.

Ivo Mikulec, trenér

Vesele po zápase WU 12

V sobotu 28. listopadu jsme na domácím hřišti přivítali družstvo GEMINI Zlín, kterému se zatím nepodařilo zvítězit a v tabulce bylo na posledním místě. Soupeř do prvního utkání doslova vletěl plný odhodlání. Nedařilo se nám bránit dvě klíčové hráčky Zlína a nepomohla ani změna v obraně, kdy se na nich postupně vystřídaly tři holky, stejně jsme po čtyřech minutách prohrávali 12:8. Při tomto vývoji hry ihned následoval oddechový čas s kladením důrazu na zklidnění hry, těsnou obranu a v útoku dodržování nacvičovaného systému. Následovala šňůra šesti bodů Kiki a tím jsme se dostali do vedení o dva body. První čtvrtinu jsme nakonec vyhráli těsně 22:18. Následovala druhá pětka, kterou vedla Maki s jasným úkolem, udržet vedení a navýšit náskok nad soupeřem. To se holkám podařilo na jedničku a soupeřově druhé pětce nedaly nejmenší šanci. Těsnou obranou nutily soupeře k chybám, ten často nestihl rozehrát z autu v limitu pěti vteřin a hodně přicházel o balony díky špatným přihrávkám. V této čtvrtině nedaly holky ze Zlína ani jeden bod ze hry, házely pouze čtyři trestné hody, z nichž ani jednou neskórovaly. Proto jsme tuto čtvrtinu vyhráli 18:0 a poločas 40:18. Od té chvíle jakoby soupeř rezignoval a hra často připomínala trénink bez obrany s nácvikem dvojtaktů. I proto jsme třetí čtvrtinu vyhráli 26:3 a čtvrtou 32:0. Po závěrečném klaksonu svítilo na tabuli 98:21 v náš prospěch a mohli jsme za bouřlivého potlesku odejít spokojeně do šatny připravit se na odvetu.

Body v prvním zápasu: Kika 2b, Kiki 30b(TH 2/2), Žany 4b, Ami 6b,Maki 24b, Bára 4b, Lucka 2b, Vika 16(2/0), Verča 4b, Terka 6b

Začátek druhého sobotního zápasu byl opět v režii soupeře, který po minutě hry vedl 4:0. Holky se ale rychle probraly a zakončily čtvrtinu vítězstvím 20:8. Do druhé čtvrtiny opět nastupovala soupeřova slabší sestava, kterou pětka vedená Kiki rozdrtila 38:0. Poločas skončil 58:8 a otázkou již jen bylo, jestli dáme vytouženou stovku. Zápas se chvílemi opět proměnil v trénink dvojtaktů, ale též ve zběsilé ostřelování soupeřova koše jako u Verdunu, kdy nám ke skórování nestačily ani čtyři pokusy v řadě. Zápas nakonec skončil našim vítězstvím 113:25 a holky si opět užily váš potlesk.

Body v druhém zápasu: Maki 14b (TH 6/2), Vika 15 (TH 1/1), Verča 2b, Lucka 6b (TH 2/0), Kiki 46b (1/0), Ami 20b, Terka 4b (TH 2/0), Žany 6b.

Závěrem je potřeba holky opět pochválit za zlepšující se herní projev. Výborný je také fakt, že v prvním zápasu skórovalo deset holek z patnácti. Holkám, kterým se nepodařilo dát koš děkujeme za předvedenou obranu, kterou též dopomohly k vítězství, jedná se o Zuzi, Emču, Sandru, Deni, a Julču. Tomuto výkonu určitě pomohla pěkná účast rodičů a také jejich soukromé sliby, že za koš se půjde na pizzu a nebude se muset chodit na hodiny trubky. Milí rodiče, ať máte techniky jakékoli, funguje to a díky za to.

Minižáci výtězně

Ve škole Na Výsluní sehráli v sobotu 18. 10. dopoledne 2. kolo své soutěže minižáci do 12 let (ročníky 2003 a mladší). Tým trenéra Františka Špačka je sužován větším množstvím dlouhodobě zraněných a aktuálně přibyli další marodi s teplotami.
BK Spartak – Orli Prostějov
1. zápas 50:34
2. zápas 52:32
Proti Orlům z Prostějova se tak mohla postavit jen desítka hráčů, což je minimální a velmi riskantní počet hráčů pro utkání. Velké výkonnostní rozdíly u našich kluků nám nedovolovaly žádné složitější akce. Oba zápasy měly prakticky stejný průběh: hrálo se v rychlém tempu a z naší strany chyběla složitější basketbalová myšlenka. 2-3 hráči na sebe brali odpovědnost a snažili se bodovat z individuálních akcí. Trenéři museli kluky často brzdit, aby hru uklidnili a bezhlavě se nehnali do útoku, které končily zbytečnými ztrátami. Důležitým faktorem pro naše vítězství v obou utkáních se nakonec ukázala vyšší úspěšnost při doskoku a při zakončování nájezdů.
Pokud má tento tým bodovat i v dalším průběhu, musí kluci přidat v trénincích a výrazně zlepšit docházku.
Ivo Mikulec

Basketbalový turnaj 10. 5. 2014

Krásné počasí podtrhovalo v sobotu 10. 5. 2014 parádní atmosféru basketbalového turnaje nejmladších minižáků do 11 let. Akci připravil basketbalový klub TJ Spartak ve spolupráci a ZŠ Na Výsluní a za podpory Nadace Bratří Lužů. Pokračujeme tak v tradici jarních turnajů, kterými vyplňujeme program po ukončení soutěžní sezóny.

Výsledky:

č. utkání

1.            8:30       BK TJ Spartak Uh. Brod – TJ Jiskra Kyjov                          17:47

2.            10:00     BBK Bánovce nad Bebravou – BBK Blansko                         34:50

3.            11:30     BK TJ Spartak Uh. Brod – BBK Blansko                              43:54

4.            13:00     TJ Jiskra Kyjov – BBK Bánovce nad Bebravou                     60:40

5.            14:30     BBK Blansko – TJ Jiskra Kyjov                                           54:58

6.            16:00     BK TJ Spartak Uh. Brod – BBK Bánovce nad Bebravou         48:29