Mezinárodní projekt Erasmus+

vytvořeno: 5.10.2016, před 2 roky v rubrice Aktuality Naše škola byla opět úspěšná a byl jí od letošního září schválen další mezinárodní evropský projekt.

Znovu se jedná o projekt grantový, multilaterální (více zahraničních škol), financovaný Evropskou unií a patřící tentokrát do mezinárodního vzdělávacího programu nazvaného Erasmus plus. Tato školní spolupráce zahrnuje vzájemnou výměnu žákovských prací, výměnné pobyty žáků i učitelů a školení učitelů v zahraničí. Projekt má název Skills that matter beyond borders - Dovednosti, na kterých záleží i za hranicemi. Těmito dovednostmi jsou: rozvíjení spolupráce, komunikace, řešení problémů a prevence šikany.

Věříme, že tato školní spolupráce bude opět přínosná a úspěšná, že všem účastníkům poskytne možnost zdokonalení jazykových dovedností, poznání cizích krajin a navázání zajímavých kontaktů.

Partnerskými školami jsou:

1.Şcoala Gimnazială „Dimitrie A. Sturdza” Iaşi (koordinující škola) - RUMUNSKO www.scoaladsturdza.ro

2. ou '20 april' - BULHARSKO, www.ou20april.com

3.ZŠ Na Výsluní, Uherský Brod - ČESKÁ REPUBLIKA, www.zsvysluni.cz

4. Istituto Comprensivo "Paolo Emiliani Giudici" - ITÁLIE (SICÍLIE),icgiudicimussomeli@tiscali.it

5. Publiczne Gimnazjum nr 1 w Strzelcach Opolskich - POLSKO, g1strzelceopolskie.wodip.opole.pl

Více na FCB stránkách projektu Skills that matter beyond borders.

Mgr. Marcela Josefíková, Mgr. Martina Lančaričová