Lyžařský kurz

vytvořeno: 8.3.2018, před 9 měsíci v rubrice Aktuality [DOPLNIT TEXT]

V pondělí 12. 2. 2018 naši žáci odjeli na týdenní lyžařský kurz do Velkých Karlovic. Kurzu se zúčastnili jak žáci prvního stupně, tak žáci druhého stupně. Lyžařský výcvik se uskutečnil ve ski areálu Kyčerka a ve ski areálu Machůzky. Oba areály poskytovaly skvělé podmínky jak pro pokročilé lyžaře, tak i pro úplné začátečníky. Hned první den započalo pro děti velké dobrodružství. Byly rozděleny do družstev podle svých lyžařských schopností. Některé stály na lyžích poprvé, některé své lyže ovládaly lépe. Pod vedením instruktorů začali všichni zdolávat nástrahy někdy neposlušných a klouzavých lyží. Každým dnem se všichni zlepšovali. Děti si zaslouží pochvalu a uznání za velké pokroky. Všechny měly možnost si vyzkoušet lyžařský závod – slalom, jehož heslem bylo: Není důležité zvítězit, ale sjet kopec!“.  Lyžování nebylo jedinou náplní kurzu, večerní programy byly plné her a tance.

Mgr. Anna Hladilová