Lyžařský kurz prvního stupně

vytvořeno: 14.3.2017, před 2 roky v rubrice Aktuality Žáci prvních až pátých tříd se vydali v pondělí 6. 3. na lyžařský kurz do Velkých Karlovic.

Lyžařský výcvik se uskutečnil ve ski areálu Kyčerka, kde byly skvělé podmínky jak pro nelyžaře, tak i pro pokročilé lyžaře. Hned první den započalo pro děti velké dobrodružství. Byly rozděleny do družstev podle svých lyžařských schopností. Některé stály na lyžích poprvé, některé své lyže ovládaly lépe. Poté pod vedením instruktorů začali všichni (lyžaři i nelyžaři) zdolávat nástrahy někdy neposlušných a klouzavých lyží. Každým dnem se všichni zlepšovali. Děti si zaslouží pochvalu a uznání za velké pokroky. Všechny měly možnost si vyzkoušet lyžařský závod – slalom, jehož heslem bylo: ,Není důležité zvítězit, ale sjet kopec!“. Společně s námi se kurzu zúčastnili i členové  judistického oddílu.

I přes veškeré obavy nám počasí krásně vyšlo. Abychom si zpestřili nás pobyt, tak jsme se vydali na rozhlednu Miloňova, kde jsme mohli vidět Beskydy v celé své kráse. Večerní programy byly plné her, soutěží.  Velké díky patří rodičům, kteří nám po celou dobu lyžařského kurzu pomáhali.

Mgr. Anna Hladilová