Kterak ve škole Na Výsluní pobavili senátora

vytvořeno: 16.4.2018, před 3 měsíci v rubrice Aktuality [DOPLNIT TEXT]

V pátek 6.dubna 2018 měli nejstarší žáci školy neobvyklou možnost besedovat s významným politikem na republikové úrovni naším panem starostou a senátorem v jedné osobě panem Patrikem Kunčarem.   Téma besedy korespondovalo s obsahem učiva výchovy k občanství, dotazy se týkaly ústavního systému našeho státu s důrazem na Senát ČR, jeho význam a funkce jako i na senátorskou práci. Žáci se na setkání patřičně připravovali, nastudovali si informace a přichystali dotazy.  V úvodu setkání jsme jednak pomocí hlasovacího zařízení prověřili vědomosti žáků na dané téma, aby si náš host udělal představu, co žáci o daném tématu vědí, a jednak jsme zabrousili do znalostí pana Ing.Kunčara v oboru, a je nutno podotknout, že prošel na výbornou. Žáci si měli v rámci přípravného samostudia projít také jeho senátorský web. Jedna z otázek, která měla prověřit, jak se připravili, byla:

Proč vstoupil Patrik Kunčar do politiky s nabídkou těchto odpovědí

(z nichž jen jedna je správná):

1. bylo mu to nabídnuto Úřadem práce
  2. zajímal se dlouhodobě o místo, kde žije a osudy druhých
  3. nechal se zlákat vidinou vysokého platu
  4. doporučila mu to kartářka

Předpokládám, že právě tato otázka vyloudila na jeho jinak vážné tváři nádherný a upřímný úsměv. Děkujeme, pane senátore, za příjemné a obohacující chvíle.

PaedDr. Dagmar Bistrá