Konec dubna ve školní jídelně po čarodějnicku..

vytvořeno: 3.5.2018, před 6 měsíci v rubrice Aktuality [DOPLNIT TEXT]

Dne 30. 4. 2018 jsme oslavili ve školní jídelně konec dubna po čarodějnicku.  Kolektiv školní kuchyně se na tento den vystrojil opravdu originálně, což dokládají také přiložené fotografie. Tomuto dni jsme také přizpůsobili skladbu jídelního lístku. Děti si tak mohly pochutnat na chutném obědě s velmi zvláštními názvy. Velmi nás bavilo, kterak děti při objednávání tohoto menu dumají, co se za těmito názvy ukrývá. Některé děti uhodly, jiné se nechaly překvapit.

Na menu č. I. bylo připraveno: polévka z létajících košťat s hadími očky

mleté kuřecí pařáty v krvavé omáčce,

barevné housenky

Na menu č. II. bylo připraveno: šlichta s muchomůrkami a hadím vejcem

zelené bobky

Ke každému menu se podávala perníková chaloupka a otrávené jablíčko.

Věříme že, nejen jídlo, ale i atmosféra v tento den, pomohla dětem k lepší náladě a chuti při konzumaci oběda.

Dagmar Horáčková, vedoucí školní jídelny