Jazyková soutěž Krajského parlamentu dětí a mládeže Zlínského kraje

vytvořeno: 5.6.2017, před 1 rokem v rubrice Aktuality Na Den dětí dne 1. června 2017 se skupinka žáků ZŠ Na Výsluní vypravila na jazykovou soutěž do SPŠ v Otrokovicích, kterou pořádal letos prvním rokem Studentský parlament Zlínského kraje.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích v jazyce anglickém, v jedné kategorii v jazyce německém a v jedné kategorii v jazyce ruském. Celkem 106 soutěžících poměřilo své schopnosti v 60 testových otázkách, na které měli jednu hodinu. Hlavní cenou pro vítěze v každé kategorii byl lákavý týdenní pobyt ve Štrasburku s návštěvou evropského parlamentu v příštím školním roce. Během přestávky, ve které byly testy s pomocí přítomných vyučujících opraveny a vyhodnoceny, si všichni soutěžící i ostatní vyučující měli možnost prohlédnout a vyzkoušet tamní bohatě vybavené Experimentárium s ukázkami fyzikálních zákonů a pokusů.

Po delším čekání přišla chvíle napětí s vyhlášením nejlepších řešitelů. Naše skupina ve složení Anna Daňková z 8.B, Erik Řezníček z 8.B a Anna Vítová z 9.B měli těžší pozici, neboť soutěžili v jedné kategorii s žáky 1. ročníků středních škol. Všichni vynaložili značné úsilí, které také bylo zhodnoceno. Anna Vítová získala ve značné konkurenci krásné 3. místo a věcnou odměnu. K tomuto výsledku jí srdečně blahopřejeme.

I když jsme nezískali hlavní cenu, soutěž byla pro žáky jistě dobrou zkušeností a věříme, že své znalosti zkusí zhodnotit v dalších soutěžích.

Mgr. Marcela Josefíková