Jablko nebo citron

vytvořeno: 27.9.2016, před 2 roky v rubrice Aktuality Ve čtvrtek 22. září 2016 se žáci 4. ročníku účastnili akce „Jablko nebo citron“.

Pod názvem „Jablko nebo citron“ se skrývá netypická, ale již tradiční dopravní preventivní akce, která je zaměřená na dodržování předepsané rychlosti v obci. Naši žáci se akce účastnili v součinnosti s Městskou policií Uherský Brod. Řidiči, kteří předepsanou rychlost dodrželi, dostali od žáků jako poděkování jablka. Ti, kteří byli přistiženi při překročení rychlosti, dostávali citrony. V době kontroly převládali slušní řidiči, našel se ale i jeden, který si zasloužil citron. Žáci tak měli jedinečnou možnost seznámit se s procesem měření rychlosti obci. Doufejme, že řidiči budou i nadále ohleduplní, jako tomu bylo ve čtvrtek.

Mgr. Dana Vráblíková