Gabriela Foltýnová jede opět do kraje

vytvořeno: 6.2.2014, před 4 roky v rubrice Aktuality Žákyně 9. ročníku postoupila do krajského kola dějepisné olympiády

Vítězkou tradičního školního kola dějepisné olympiády v kategorii 8. a 9. tříd se stejně jako loni stala i letos Gabriela Foltýnová z 9. B. Opět si tak zajistila postup do okresního kola, které se uskutečnilo 27. ledna 2014 v Uherském Hradišti. Tematicky byl letošní ročník zaměřen na města v proměnách času. Úkoly rozhodně nebyly snadné, spoustu informací museli soutěžící nastudovat i samostatně. V celkovém počtu 41 žáků z řad základních škol a gymnázií získala naše žačka krásné 3. místo. Gábině blahopřejeme a držíme jí palce i v krajském kole, které se uskuteční v březnu v Kroměříži.

Významného úspěchu dosáhl i žák třídy 8. A, Jan Matulík, který rovněž reprezentoval naši školu v dějepisné soutěži. Gratulujeme i jemu a věříme, že v příštím školním roce také on dosáhne na krajskou příčku.

Mgr. Vladimíra Veselá