Úspěch florbalistů na dvou školských turnajích

vytvořeno: 19.12.2016, před 2 roky v rubrice Aktuality Dva úspěšné florbalové turnaje mají za sebou žáci 1. stupně naší školy.

Mikulášský turnaj v Uherském Hradišti – 1. místo

Naši žáci nejprve dokázali vyhrát v úterý 6. prosince 2016 Mikulášský turnaj v Uherském Hradišti, kterého se zúčastnilo celkem 14 družstev.  A to i přesto, že se turnaj pro ně nevyvíjel vůbec dobře. Nejprve prohráli s Bánovem, pak nečekaně i s Velehradem. Zlom však nastal v derby zápase se ZŠ Pod Vinohrady, kdy dokázali nečekaně zvítězit. Tato výhra je „nastartovala“ do zbylých zápasů ve skupině, které pak všechny vyhráli. Postupně zdolali Pitín, Tupesy, Korytnou i Sportovku Uherské Hradiště B. Zásluhou všech těchto výsledků se nakonec posunuli do bojů o medaile. A ani zde nezaváhali, když porazili druhý tým ZŠ Sportovní Uh. Hradiště a ve finále nakonec i druhý tým ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod. Možná nečekaně, ale zaslouženě si odvezli pohár pro vítěze!

Pohár základních škol v Uherském Brodě – 3. místo

Týden na to, ve středu 14. 12. 2016, se ve Sportovní hale v Uherském Brodě konal další turnaj - Pohár základních škol.

Na turnaj přijelo 12 týmů, tentokrát všechny z okolí Uherského Brodu. Týmy byly rozděleny znovu do dvou skupin. Naši žáci v prvním zápase porazili ZŠ Mariánské náměstí Uh. Brod, aby ve druhém utkání nestačili na pozdějšího vítěze, ZŠ Bánov. Ve skupině pak zdolali další 3 soupeře – Pitín, Záhorovice i Hradčovice. Tyto výsledky je vynesly do semifinále, kde narazili na ZŠ Pod Vinohrady. Ve vyrovnaném utkání, ve kterém dokonce dvakrát vedli, však nakonec tahali za kratší konec. Po zklamání, však dokázali vyhrát zápas o 3. místo, když jednoznačně přehráli Prakšice.

Za oba turnaje je kluky třeba pochválit, neboť ve všech zápasech odvedli maximum.

Naši školu reprezentovali: Patrik Popelka, Jan Zábojník (kapitán), Dominik Ruban, Dominik Zlatý, Robin Boráň, Kristián Bočko, Bruno Urbanec, David Coufalík a David Lekeš.

Petr Gabriel, trenér