Drakiáda

vytvořeno: 7.11.2016, před 2 roky v rubrice Aktuality Během prvního říjnového týdne si děti z prvního stupně přinesly do školy draky.

Každý den jsme netrpělivě kontrolovali počasí. Když zrovna nepršelo, byla půda rozmáčená (nebo se pro změnu na stromech nepohnul ani lísteček). Už to skoro vypadalo, že se hezkého počasí nedočkáme, ale nevzdávali jsme se naděje.

Naše trpělivost byla odměněna v pátek 14. října 2016, kdy se na nás z oblohy usmívalo sluníčko, foukal vítr a nic nám nebránilo dětem oznámit, že dneska je ten den D (neboli drakiáda). Po 2. vyučovací hodině jsme se posilnili svačinou a vydali se do terénu, s sebou si děti nesly draky roztodivných tvarů i velikostí. Vítr, který se u školy jevil jako ideální na draky, byl na louce pořádně silný – někteří draci létali jako o život, někteří draci bohužel život moc dlouhý neměli. I přes několik slziček kvůli utrženým provázkům nebo zlomeným dračím křídlům, jsme si dopoledne moc užili.

Mgr. et Mgr. Lenka Bublíková