DRAKIÁDA

vytvořeno: 6.11.2015, před 3 roky v rubrice Aktuality 26. 10. 2015 jsme si na prvním stupni šli pouštět draky.

Po oznámení, aby si děti z prvního stupně přinesly do školy draky, že budeme mít drakiádu, jakoby se počasí spiklo proti nám. Roztodivní draci a dráčci čekali na svoji šanci se vznést k obloze, děti byly netrpělivé a my jsme denně sledovali, jestli by to dnes konečně mohlo vyjít. Buď bylo úplně bezvětří anebo pršelo. Děti začínaly být zklamané i my jsme propadali beznaději, že snad letos pouštění draků ani nevyjde, až se nám poštěstilo těsně před podzimními prázdninami, v pondělí 26. října, oznámit dětem tu radostnou zprávu, že po svačince jdeme pouštět draky. Na kopci, kousek za školou, jsou ideální podmínky právě pro pouštění draků a tak jej každý rok k naší drakiádě využíváme. Letos děti nic nepodcenily a draky si přinesla většina z nich. V první třídě dokonce úplně všichni. Což paní učitelku samozřejmě potěšilo a zároveň přinutilo k neuvěřitelnému sportovnímu výkonu dostat všechny draky na oblohu. Při zpáteční cestě do školy byli všichni spokojení, děti plné dojmů porovnávaly, komu drak vyletěl výš, kdo měl barevnějšího…..Paní učitelky byly taktéž spokojené, jak nám letošní drakiáda krásně vyšla a my všichni se už těšíme na další školní rok.

Vladimíra Bahulíková