Děti školní družiny na návštěvě Zdravotnické záchranné služby

vytvořeno: 15.4.2019, před 1 měsícem v rubrice Aktuality [DOPLNIT TEXT]

V úterý 16.4. se děti 3.oddělení školní družiny vydaly na prohlídku Zdravotnické záchranné služby  v Uherském Brodě. Po příchodu je přívítala vedoucí výjezdového stanoviště MUDr. Jarmila Vysloužilová a další členové záchranného sboru. Při odborném výkladu děti seznámili s velmi zodpovědnou a záslužnou prací, ukázali garáže, vybavení sanitek, technické zázemí a zařízení vysílaček.

Některé děti si zahrály na zraněné, jiné na opravdové záchranáře, kteří své kamarády v sanitce oživovaly. Největší zážitek však měly při prohlídce interiéru sanitních vozů, kde si mohly samy vyzkoušet pocit při řízení, když houkají majáky a svítí modré výstražné znamení. Děkujeme za zajímavou exkurzi.

Mgr. Dana Janů