Další úspěch uherskobrodských judistů na ČP v Ostravě

vytvořeno: 26.2.2015, před 3 roky v rubrice Kroužek JUDO [DOPLNIT TEXT]

V sobotu 14. 2. 2015 jsme odcestovali na celorepublikovou soutěž Českého poháru žáků do Ostravy. Soutěže se zúčastnilo celkem 380 závodníků z celé republiky, takže konkurence zde byla opravdu kvalitní. Naše malá výprava zabojovala a výsledkem byla jedna bronzová medaile a dvě pátá místa, což je mnohem lepší výsledek než v loňském roce. A co je důležité - závodníci si zde vybojovali důležité body do ranking listu, tedy žebříčku závodníků určeného pro postup na Přebor ČR.

Z mladšího žactva obsadili shodně 5. místo Kristýna Čičatková a Roman Keňo (oba smolně prohráli o 3. místo). Ve starších žácích se prosadila Markéta Prusenovská, která obhájila loňskou bronzovou medaili.

Martin Mentzl a Kateřina Chlebcová se shodně umístili na 10. – 12. místě.

Ve srovnání s loňským rokem jsme si výrazně polepšili o dvě pátá místa, takže doufám, že se nám bude stejně dařit i na dalších turnajích Českého Poháru.

Marcel Zbožínek, trenér