Budoucí prvňáčci už jsou zapsaní

vytvořeno: 4.2.2014, před 4 roky v rubrice Aktuality V úterý 4. 2. 2014 proběhl zápis do prvních tříd

Dne 4. 2. 2014 v době od 14 do 17 hodin se rozzářily chodby naší školy tvářičkami budoucích prvňáčků. Zprvu váhavé krůčky posilovala přítomnost rodičů, avšak počáteční nejistota se brzy rozplynula. Hned v samotném vstupu byli budoucí žáčci obdarováni roztomilými sněhuláčky, kteří se jim na několik dalších minut měli stát nerozlučnými spojenci. Jejich tmavé kloboučky byly postupně zdobeny hvězdičkami a to tak, jak se maličkým  dařilo plnit  počáteční úkoly připravené ve spojovacích chodbách školy, které je jak labyrintem vedly ke třídám, kde se měl odehrát samotný proces zápisu. Tematicky byla pro tento účel v letošním roce vybrána zima. Obsluhu stanovišť zajišťovaly dobrou náladou vyzbrojené žákyně našich osmých a devátých tříd. Šlo zejména o plnění různých pohybových aktivit, které se zcela jistě postaraly o navození přátelské atmosféry. Jednalo se např. o skoky na ledových krách, dohledávání zvířecích stop ve sněhu, zdolávání ledových překážek apod. V samotných třídách již za odborného dohledu pedagogů a povzbudivé přítomnosti rodičů předvedli malí adepti to nejlepší, co se dosud dokázali naučit a do jaké míry bude jejich vystoupení dostatečné pro plnění prvotních školních povinností. Přejme jim na jejich další cestě hodně štěstí a spoustu jen samých příjemných zážitků.

Mgr. Antonín Malý