Atletická olympiáda školních družin

vytvořeno: 10.6.2018, před 4 měsíci v rubrice Aktuality [DOPLNIT TEXT]

V úterý 5.6.2018 pořádala naše školní družina Na Výsluní Uherský Brod společně s DDM Uherský Brod 37. ročník Atletické olympiády školních družin. Na stadionu Lapač se sešlo 255 sportovců z 16 družin, které přišli na zahájení pozdravit významní hosté města. Pan starosta Ing. Patrik Kunčar, místostarosta Ing. Petr Vrána a ředitelka Základní školy Na Výsluní PaedDr. Dagmar Bistrá.

Po slavnostních fanfárách, vyvěšení vlajky a slibu závodníků se děti daly do soutěžení. Čekaly je tři disciplíny (běh na 50 metrů, skok daleký a hod kriketovým míčkem) rozložené na pěti stanovištích. Soutěžili zvlášť chlapci a děvčata rozdělení na čtyři kategorie podle ročníků.

Naše školní družina získala 5 medailí a to ve skoku dalekém Ema Kupcová 2. místo, Radek Bistrý 2. místo, Eliška Bartková 3. místo a v hodu kriketovým míčkem Matěj Smrž 3. místo, Eliška Bartková 3. místo. Sportovcům gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.

Chtěli bychom poděkovat všem, kdo se jakkoliv podílel na hladkém průběhu olympiády. Velký dík patří paní učitelkám a pánům učitelům naší školy, že se zhostili postů rozhodčích, a žákům devátého ročníku, kteří pomáhali na stanovištích.

Mgr. Dana Janů