Atletická olympiáda školních družin

vytvořeno: 6.6.2017, před 2 roky v rubrice Aktuality V úterý 30. května 2017 si 275 dětí ze 17 školních družin z Uh. Brodu a jeho okolí vyzkoušelo, jaké mají zážitky vrcholoví sportovci na olympiádě.

Naše školní družina Na Výsluní společně s DDM Uh. Brod pořádala na stadionu Lapač 36. ročník Atletické olympiády školních družin. Všichni soutěžící byli velcí sportovci, protože podali své nejlepší výkony a dokonce jsme zaznamenali i rekordy.

Sportovnímu klání předcházelo velké slavnostní zahájení. Za zvuku fanfár byla vlajkovou četou přinesena a vyvěšena olympijská vlajka. Všechny přítomné přivítala ředitelka naší školy paní PaedDr. Dagmar Bistrá a vedoucí DDM pan Aleš Řezníček. Nesměl chybět slib závodníků a rozhodčích, že veškeré dění na stadionu bude probíhat podle pravidel fair play.

A mohlo se začít soutěžit. Na závodníky čekaly tři disciplíny (běh na 60 metrů, skok daleký a hod kriketovým míčkem) rozložené na pěti stanovištích. Soutěžili zvlášť kluci a děvčata rozdělení na čtyři kategorie podle ročníků. Tím pádem na Lapači probíhalo 24 samostatných soutěží.

Po třech hodinách, které závodníkům utekly jako voda, se nejlepší výkony mohly začít odměňovat medailemi. Celkem se rozdalo 72 medailí.

A ten na začátku vzpomínaný rekord? Dominik Hrbáč (IV. kategorie) ze školní družiny ve Slavkově hodil kriketovým míčkem přes 45 metrů.

Naše školní družina nezískala žádnou medaili. Ale moc nás to nemrzelo, zastáváme totiž heslo, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

Chtěli bychom poděkovat všem, kdo se jakkoliv podíleli na hladkém průběhu olympiády. Velký dík patří paní učitelkám a pánům učitelům naší školy, že se mistrovsky zhostili postů rozhodčích, a žákům devátého ročníku, kteří pomáhali na stanovištích.

Jitka Bartošová, vychovatelka ŠD