Anglicky o Americe

vytvořeno: 20.4.2017, před 1 rokem v rubrice Aktuality V úterý 18. 4. 2017 „odletěli“ žáci 4. – 9. ročníku na pár chvil do země za velikou louží, tedy do Ameriky.

Cestovatel Mgr. Karel Kocůrek, který tuto zemi pravidelně navštěvuje,  pro ně připravil poutavou prezentaci o  některých světoznámých městech (například New Yorku a  Chicagu),   nezvyklé americké fauně a  floře,  či územích,  na kterých žili původní obyvatelé Ameriky – mylně označeni Kryštofem Columbem za  indiány. Žáci se dozvěděli například také to,   že Amerika je kolébkou jazzu,  anebo informaci, která nás Čechy jistě velmi těší, že hrají-li se někde v Americe skladby  Antonína Dvořáka, jehož mnozí Američané považují za svého rodáka, vstupenky jsou vždy zcela vyprodány.

Přednáška pana Kocůrka probíhala u žáků 8. a 9. ročníku ryze v anglickém jazyce, nepadlo jediné české slovo, a nutno říci, že žáci neměli s porozuměním problémy, což jak nás učitele, tak žáky samotné,  velmi potěšilo. U mladších dětí bylo tu a tam zapotřebí dovysvětlit něco česky. Pořad se všem velmi líbil a těšíme se, že se s panem Kocůrkem po čase opět setkáme.

Mgr. Martina Šojdrová