Adventní dílničky pro Stonožku ve školní družině

vytvořeno: 30.11.2016, před 2 roky v rubrice Aktuality Ve středu 23. 11. odpoledne se sešli v naší družině maminky, tatínkové, sourozenci, babičky…

Aby si společně s dětmi vyrobili několik drobných vánočních dekorací pro výzdobu svého bytu či pro radost druhým. Děti i dospělí stříhali různé papíry a lepili je k sobě, aby vytvořili krásnou hvězdu, stáčeli drátek do podoby andílka, ze skleničky na stopce vytvářeli kouzelný svícínek. Vrcholem práce pak byl netradičně pojatý adventní svícen z klacíků a stříbrných přízdob. Zapálením první svíčky na tomto svícnu začal následující neděli adventní čas, doba rozjímání a dobročinnosti. A jelikož naše školní družina spolupracuje už od roku 1996 s humanitárním hnutí Na vlastních nohou STONOŽKA, domluvili jsme se s našimi družináři, že finanční příspěvek na dílničky pošleme na konto tohoto hnutí. A přidáme k tomu ještě příspěvek vybraný na podzimních dílničkách koncem měsíce října, celkem tedy 2900,- Kč.  STONOŽKA v současné době spolupracuje s Fakultní nemocnicí Plzeň a podporuje výzkum a léčbu Crohnovy choroby u dětí. I my tedy, byť kapkou, tento projekt podpoříme. Není nám lhostejný osud druhých, nemyslíme jen na sebe, snažíme se pomáhat potřebným.

Dagmar Svobodová, vychovatelka ŠD