Adventní dílničky

vytvořeno: 29.11.2018, před 13 dny v rubrice Aktuality [DOPLNIT TEXT]

Adventní dílničky pro družináře a jejich rodiny

Nastal čas adventu, předvánočního očekávání, k němuž podle nás víc než cokoli jiného patří nejrůznější vyrábění, ať už jsou to dárky pro naše blízké nebo výzdoba a zkrášlení míst kolem nás. Dne 28. listopadu, těsně před 1. adventní nedělí, přišli do školní jídelny rodiče a další příbuzní našich družinářů, aby se věnovali výrobě adventních věnců a dalších ozdůbek s vánočními motivy. Zkrotit březové proutky a přilepit je tavnou pistolí na podklad ve tvaru kruhu byl pro některé z rodičů trošku oříšek.  Následným zdobením stříbrnými baňkami a hvězdičkami však vznikly krásné originální věnečky. Hvězdičku z notového papíru, andílka z ubrousku a stromeček s vatovými kuličkami zvládly děti většinou vyrobit samy, při výrobě andílka z organzy jim pomohli dospěláci. Každá rodina se nakonec mohla pochlubit společně vytvořeným dílem.

Za vychovatelky školní družiny přeje všem dětem i dospělým krásný adventní čas

Dagmar Svobodová